Młody jęczmień 100g
Twój koszyk jest pusty

Młody jęczmień 100g

młody jęczmień 100g
Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena
Cena sprzedaży brutto: 11,00 zł
Cena sprzedaży netto: 10,19 zł
Szczegóły produktu

Co to jest ekologiczny młody jęczmień MyVita? To sproszkowana trawa z młodego jęczmienia, bogata w witaminy i minerały. Zalej go wodą, aby uzyskać zdrowy napój znany jako „zielone mleko” albo „zielona krew”. Sam proszek pochodzi z trawy jęczmiennej, czyli jęczmienia tak młodego, że wygląda jeszcze jak trawa, a nie jak zboże. Młody jęczmień znany jest pod wieloma nazwami takimi jak młoda trawa jęczmienna w proszku, barley grass czy green shot. Gdzie kupić młody jęczmień proszek MyVita? Nasz sklep internetowy ma bezkonkurencyjną ofertę: wspaniała jakość, niska cena i wysyłka do całego kraju (w tym Warszawa).

Młody jęczmień MyVita – masa netto: 100 g

Skład: ekologiczna trawa jęczmienna w proszku 100%

Certyfikaty: PL-EKO-07, młody jęczmień barley grass (zielone mleko) to produkt ekologiczny

Dlaczego warto stosować młody jęczmień barley grass MyVita?

 • Główny powód, dla którego tyle osób w ostatnich czasach postanawia pić „zielone mleko”, czyli sproszkowaną trawę z młodego jęczmienia, to jego niezwykłe bogactwo składników odżywczych. Sproszkowana trawa jęczmienna BIO zawiera bardzo dużo chlorofilu (który odpowiada za jej zielony kolor), białka (więcej niż ziarna dojrzałego jęczmienia), witamin (zwł. z grupy B i C) i minerałów (np. żelazo, potas, wapń). Produkty takie jak młody jęczmień w proszku są nam potrzebne, ponieważ nasza dieta nie jest już taka zbalansowana jak dawniej. Cena tego jest taka, że jesteśmy bardziej podatni na choroby. Nasz sklep internetowy radzi jednak nie traktować napoju barley grass BIO jako zamiennika zdrowej diety.
 • Trawa jęczmienna w proszku MyVita to silny antyoksydant. Antyoksydanty albo przeciwutleniacze to substancje, które przeciwdziałają negatywnym skutkom wolnych rodników. Dzięki temu ekologiczny młody jęczmień suszony może opóźnić starzenie organizmu.
 • Ze względu na swój bogaty skład, suszona trawa jęczmienna barley grass ma szereg prozdrowotnych efektów. Przede wszystkim młody jęczmień ma działanie krwiotwórcze, a tym samym zapobiega anemii. Jeśli masz problemy w tej dziedzinie, nasz sklep poleca też inne produkty bogate w minerały, w szczególności pestki, nasiona i orzechy (gdzie kupić? u nas, niska cena!).
 • Sproszkowana trawa z młodego jęczmienia to produkt zasadowy i z tego względu jest polecana przy nadkwasocie. W dzisiejszych czasach większość żywności jest kwasowa i zakwasza organizm, zielone mleko może pomóc w przywróceniu równowagi.
 • Sok z młodego jęczmienia w proszku pomaga też na cholesterol, przy miażdżycy i nadciśnieniu, a także odtruwa organizm.
 • Młoda trawa jęczmienna barley grass to nie tylko bogaty skład i zdrowe właściwości. Ciekawą zaletą produktu firmy MyVita jest mocny, zielony kolor. Nasz sklep radzi, żeby stosować zielone mleko barley grass jako naturalny zielony barwnik spożywczy.

Jak stosować młody jęczmień barley grass MyVita?

 • Najpopularniejsze zastosowanie trawy jęczmiennej w proszku to sok z młodego jęczmienia, znany jako zielone mleko, zielona krew albo z angielska green shot. Napój z trawy jęczmiennej ma intensywnie zielony kolor, ziołowy smak i bogactwo witamin. Przepis jest prosty: aby przygotować napój, potrzebny ci tylko sproszkowany młody jęczmień i ulubiona woda mineralna (pamiętaj, że młody jęczmień proszek może utracić część właściwości po zalaniu gorącą wodą!).
 • Choć sproszkowana trawa jęczmienna MyVita jest wyśmienita sam w sobie, wiele osób postanawia przygotować koktajl z młodego jęczmienia i innych składników, znany też jako koktajl chlorofilowy albo zielony koktajl. Mieszanka składników zapewni ci maksymalną różnorodność witamin i minerałów, dlatego nasz sklep poleca to zastosowanie jako najlepsze. Przepisy na koktajl chlorofilowy znajdziesz w Internecie. Gdzie kupić inne składniki, takie jak pestki dyni czy nasiona chia? Podobnie jak zielone mleko barley grass, u nas, niska cena!
 • Sproszkowana trawa jęczmienna barley grass MyVita to naturalny zielony barwnik spożywczy i prosta odpowiedź na pytania takie jak: jak zabarwić masę cukrową na zielono albo gdzie kupić zielony barwnik spożywczy. Interesuje cię zielony szejk, zielony krem, zielone placki czy zielona masa cukrowa? Dodaj do nich sproszkowaną trawę jęczmienną barley grass. Młody jęczmień proszek ma bardzo mocną barwę, dlatego potrzebujesz naprawdę niewiele, by osiągnąć efekt.
 • Zrób zielone lody jęczmienne z trawy młodego jęczmienia. Nie ma nic prostszego niż domowe lody, wystarczy mleko, śmietana, jaja, cukier (nasz sklep radzi: ksylitol) i to, co zadecyduje o ich smaku, w tym wypadku liofilizowana trawa jęczmienna barley grass MyVita.
 • Dawkowanie młodego jęczmienia: 5g-7,5g proszku dziennie. 1 łyżeczka 2-3 razy dziennie wymieszana z 150 ml wody lub soku. Spożyć 30 min przed posiłkiem. Ekologiczna trawa jęczmienna proszek, czyli zielone mleko, nie powinna być przyjmowana w większej ilości. Organiczna trawa jęczmienna nie jest zalecana dla kobiet w ciąży, karmiących oraz dla małych dzieci.

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.