Ostropest plamisty ziarno
Twój koszyk jest pusty

Ostropest plamisty ziarno

ostropest plamisty ziarno 200 g
Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena
Cena sprzedaży brutto: 8,00 zł
Cena sprzedaży netto: 6,50 zł
Szczegóły produktu

Do dziś ostropest jest jednym z najlepszych środków stosowanych w celu odtrucia organizmu, a także w przypadku uszkodzeń, stłuszczeniu i marskości wątroby oraz zaburzeniach pracy woreczka żółciowego. Co ważne, nie stwierdzono żadnej toksyczności tej rośliny. Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest jednak niedrożność dróg żółciowych. Ostropestu plamistego nie zaleca się również podczas ciąży i karmienia piersią.

Ostropest plamisty był niegdyś dość popularnym warzywem. Młode liście ostropestu dodawano do salatek i przyrządzano podobnie jak szpinak, koszyczki kwiatowe miały przypominać minikarczochy. Obecnie na rynku dostępny jest ostropest sproszkowany - z powodzeniem można dodawać go do każdej potrawy.

Ostropest plamisty wykorzystuje się również do pielęgnacji skóry (olej z ostropestu świetnie regeneruje i nawilża). Z tego względu wchodzi on w skład kremów, szamponów do włosówi odżywek. Aby poprawić kondycję cery, olej z tej rośliny można stosować bezpośrednio na skórę (jest bardzo wydajny).

Na jakie dolegliwości pomaga ostropest plamisty, skąd pochodzi roślina, dlaczego leczy i jak ją stosować dowiecie się z galerii.

 

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.